Kontakt

Tel. +372 552 7249

e-post This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. linkedinskype

Tutvustus

Claro on tulnud ladinakeelsest sõnast, mille algvorm tähendab „selgitama“, „selgeks tegema“. Just seda pakubki 2008. aastal asutatud Claro Consulting OÜ oma klientidele: aitab välja selgitada, mis on nende vajadused avalikkusega suhtlemisel ning siis üldsusele selgeks teha, mida organisatsioon taotleb.

Teenused

Claro Consulting OÜ on suhtekorralduse täisteenust pakkuv ettevõte. Meie käest on võimalik tellida nii terviklik kampaania, alates ülesande ja eesmärkide formuleerimisest kuni meediakajastuse hindamiseni, kui üksikuid tegevusi:

  • PR nõustamine
  • kampaania eesmärkide püstitamine
  • organisatsiooni kommunikatsioonivaldkonna või kampaaniate juhtimine
  • strateegia koostamine
  • kõneisikute koolitus
  • artiklite, pressiteadete ja kõnede kirjutamine
  • suhtlemine ajakirjanikega
  • sisekommunikatsioon ja kogukonnasuhted
  • avalik diplomaatia
  • kriisikommunikatsioon

Agu Uudelepp

Olen Eesti kommunikatsioonimaastikul tegutsenud alates 1994. aastast, kui läksin tudengina praktikale Eesti Televisiooni, Aktuaalsesse Kaamerasse. See oli aeg, mil õppisin ära ühe tulevasele suhtekorraldajale väga olulise teadmise: ka ajakirjanikud on inimesed. Usk sellesse, et meedias tegutsevad vahvad ja toredad inimesed süvenes veelgi, kui mul avanes võimalus töötada ligi seitse aastat Eesti Raadio uudistetoimetuses. „Päevakaja“ kõll teeb siiamaani südame soojaks.

 

Veendumust, et õige hõlma ei hakka keegi ning meedia esindajatega on alati võimalik rääkida, ei suutnud olulisel määral lõhkuda ka need aastad, kui olin valitsuserakonna teabejuht. Teinekord tuleb lihtsalt leppida sellega, et iga kahtlustus tõlgendatakse sinu kliendi kahjuks. Saadud kogemus oli aga hindamatu ning kasvatas enesekindlust, et ka kõige raskemates olukordades on võimalik aidata oma kliendil avalikkuse ees parem välja näha. Tavaliselt just seda suhtekorraldajalt oodataksegi.

 

Pea paarkümmend aastat kogutud praktika kõrval on aidanud ka teooria. Hoiakute kujundamisest kirjutatud magistritöö ja propagandast kaitstud doktoritöö on andnud pildi, kuidas inimesed tänapäevases ühiskonnas informatsiooni tajuvad ning mõtestavad. See aitab rääkida inimestega keeles, mida nad mõistavad ning kuraditosin aastat kestnud õppejõu- ja koolitajatöö sunnib pidevalt ajaga kaasas käima ning vormis olema.

 

Teooria ning praktilise kogemuse ühismõju on aidanud teha toredaid kampaaniad, millel tihtipeale on olnud ka laiem ühiskondlik mõju ning mida teinekord on ka kiitvalt ära mainitud. Näiteks olen osalenud nelja Eesti kõrgeima reklaamiauhinna, Kuldmunaga tunnustatud töö ettevalmistamisel.

 

CV

 

Haridus                         

2008

  

Tallinna Ülikool, filosoofiadoktor riigi- ja poliitikateadustes. Väitekiri käsitles mõjustamistehnikate

rakendamist tänapäevastes ühiskondades.

1999

   

Tallinna Tehnikaülikool, sotsiaalteaduste magister. Väitekiri käsitles hoiakute kujundamist. TTÜ väike teenetemedal Mente et Manu aasta parimale magistrist lõpetajale.

1998

Tallinna Tehnikaülikool, halduskorraldus cum laude.

 

Teenistuskäik

2012 - praeguseni

Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu esimees

2008 - praeguseni

Claro Consulting OÜ, strateegilise kommunikatsiooni konsultant

2009 - 2011

Meta Advisory Group OÜ, partner, kommunikatsioonikonsultant

2007 – 2009

Marketing Communication Alliance, ideekirjutaja

2002 - 2007

Eestimaa Rahvaliit, teabejuht

1998 – 2012

TTÜ lektor, teemaks kommunikatsioon

1996 – 2002

Eesti Raadio, uudistetoimetuse produtsent ja parlamendikorrespondent

1994 - 1995

Eesti Televisioon, AK reporter

Fotod

Tekstid

Go to Top